close
تبلیغات در اینترنت
سازمان های ایجادکننده ی استاندارد شبکه
loading...

مرجع تخصصی هک و امنیت|Ya27

استاندارد، قراردادی است که ویژگی های تکنیکی یا معیار های دقیق چگونگی پیاده سازی و استفاده از یک محصول یا تولید را نشریح می کند. به خاطر استفاده ی گسترده از سخت

تبلیغات
آی پی رنکآی پی رنکآی پی رنکدرج تبلیغ

ساخت فروشگاه کارت شارژ|کاملاً رایگان و حرفه ای

در عرض کمتر از 2 دقیقه فروشگاه کارت شارژ خود را ایجاد کنید و سودی خالص ببرید.

امکانات فروشگاه:

 • کاملاً رایگان
 • بدون نیاز به دانش برنامه نویسی
 • قابلیت اعمال تغییرات دلخواه
 • قالب های متنوع و زیبا
 • قابلیت اتصال دامنه ی شخصی به فروشگاه
 • دارای کنترل پنل گرافیکی و شیک
 • دارای برنامه ی اندروید
 • امکان درج تبلیغات، هدر، آمارگیر، توضیحات دلخواه و...
 • پشتیبانی همیشه پاسخگو
 • واریز درآمد به صورت آنی
 • امنیت بالا
 • بدون نیاز به خرید و وارد کردن کدهای شارژ
 • و ...
برای ایجاد فروشگاه خود ایــنــجــا کلیک کنید و برای مدیریت و وارد شدن دوباره نیز از طریق همین سایت اقدام کنید.
ثبت فروشگاه جدید
مدیریت فروشگاه

کسب درآمد از پست ثابت فیسنما

سازمان های ایجادکننده ی استاندارد شبکه

..::Viasa::.. بازدید : 280 جمعه 04 ارديبهشت 1394 : 15:30 نظرات ()

استاندارد، قراردادی است که ویژگی های تکنیکی یا معیار های دقیق چگونگی پیاده سازی و استفاده از یک محصول یا تولید را تشریح می کند. به خاطر استفاده ی گسترده از سخت افزار ها و نرم افزار های مختلف، امروزه استاندارد های شبکه دارای جایگاه ویژه ای می باشند. بدون استاندارد،طراحی و پیاده سازی شبکه کاری دشوار است. زیرا تضمین با هم درست کار کردن سخت افزار ها و نرم افزار های تولید شده توسط شرکت های مختلف کاری دشوار است. برای نمونه اگر کابل شبکه ی تولید شده توسط شرکتی دارای قطر 1 سانتیمتر و روکش دیواری تولید شده توسط شرکت دیگری دارای قطر 0.8 سانتیمتر باشد نمی توان کابل را در روکش دیواری قرار داد.

یکی از نکات مهم در خرید تجهیزات شبکه، به خرج دادن دقت لازم در استاندارد های قابل پشتیبانی آن تجهیزات می باشد. به خاطر داشته باشید استاندارد، همیشه معرف حداقل توانمندی های یک دستگاه یا خدمت است. برای نمونه دو کابل شبکه ی مختلف که دارای حداقل استاندارد برای انتقال داده با سرعت مشخصی هستند را در نظر بگیرید. در این حالت ممکن است یکی از آن ها دارای قابلیت بیشتری نسبت به استاندارد معرفی شده باشد و سرعت خیلی بهتری از آنچه که معرفی کرده است را در اختیار قرار دهد.

به خاطر رشد سریع صنعت کامپیوتر، سازمان های مختلف اقدام به ارائه ی استاندارد می کنند، که در این میان برخی از شرکت ها وظیفه ی یکسان سازی این استاندارد ها را بر عهده دارند. برای نمونه، ANSI و IEEE استاندارد های شبکه ی بی سیم را تنظیم می کنند. فهرست استاندارد های صنعت کامپیوتر و شبکه خود یک دایرۀ المعارف را تشکیل می دهد و نیازی به شناخت تمام آن ها نمی باشد. در زیر سعی شده است برخی از مهم ترین استاندارد های این صنعت معرفی شود.

ANSI

مؤسسه ی استانداردهای ملی آمریکا

ANSI(مؤسسه ی استاندارد های ملی آمریکا: American National Standards Institute) سازمانی است با بیش از هزار نماینده از صنعت و دولت و استاندارد های صنعت الکترونیک و دیگر زمینه های علمی مانند سلامتی و امنیت، مهندسی شیمی، مهندسی هسته ای و صنعت ساختمان سازی را تعیین می کنند. این سازمان هیچ شرکتی را اجبار به استفاده از استاندارد های تعیین شده نمی کند، بلکه برای انجام بهتر کار ها، استاندارد های تعیین شده را به ایشان پیشنهاد می کند. برای تهیه ی اسناد استاندارد های ANSI می توان از طریق وب سایت این سازمان www.ansi.org اقدام کرد.

EIA و TIA

 اتحادیه ی صنعت الکترونیک

EIA (اتحادیه ی صنعت الکترونیک: Electronic Industries Alliance) سازمانی است اقتصادی که از شرکت های تولید کننده ی قطعات الکترونیکی سراسر آمریکا تشکیل شده است. این سازمان افزون بر تنظیم استاندارد های لازم برای اعضای خود، به ANSI در نوشتن استاندارد ها و وضع قوانین مطلوب در راستای رشد صنعت کامپیوتر و الکترونیک کمک می کند.

در سال 1988، یکی از زیر مجموعه های EIA با USTSA ادغام شد و TIA (انجمن صنعت ارتباطات: Telecommunications Industry Association) را تشکیل دادند. TIA روی استاندارد های مرتبط با فناوری اطلاعات، بی سیم، ماهواره، فیبر نوری و نجهیزات مخابراتی متمرکز می باشد. شاید شناخته شده ترین استاندارد اتحادیه ی TIA/EIA، راهنمای نصب کابل شبکه در ساختمان های تجاری با عنوان «سری TIA/EIA 568-B» است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص شرکت TIA به آدرس www.tiaonline.org و شرکت EIA به آدرس www.eia.org مراجعه کنید.

IEEE

 مؤسسه ی مهندسین الکتریسیته و الکترونیک

IEEE (مؤسسه ی مهندسین الکتریسیته و الکترونیک: Institure of Electrical and Electronic Engineers) که به صورت «I-triple-E» خوانده می شود، انجمنی بین المللی است که از مهدسین متخصص تشکیل شده است. هدف اصلی این سازمان، رشد آموزش و توسعه ی زمینه های علمی کامپیوتر و مهندسی الکترونیک است. این انجمن هر ساله میزبان جلسات و کنفرانس های زیادی بوده و مقالات علمی و آموزشی مختلفی را برای اعضای خود منتشر می کند.

در جامعه ی متخصصین شبکه، مقالات تکنیکی و استاندارد های IEEE از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد IEEE به آدرس www.ieee.org مراجعه کنید.

ISO

 سازمان بین المللی استانداردهای جهانی

ISO (سازمان بین المللی استاندارد های جهانی: International Organization Standardization)، در ژنو سوئیس واقع شده است و دارای مجموعه ای از استاندارد های سازمانی است که بیش از 157 کشور از آن استفاده می کنند. هدف ISO گسترش استاندارد های بین المللی فن آورانه است تا با استفاده از آن ها، تبادل اطلاعات ساده تر گشته و مشکلات اقتصادی به حداقل برسد. ISO افزون بر تولید استاندارد های فن آوری اطلاعات، در زمینه های مختلفی چون بانک داری، نساجی، بسته بندی، توزیع مناسب، تولید انرژی، فرهنگ مصرف، کشتی سازی و خدمات های مالی تیز اقدام به ارائه ی استاندارد می کند. ISO تا کنون بیشتر از 17000 استاندارد در زمینه ی تولیدات و فعالیت های مرتبط با کامپیوتر را ارائه داده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس www.iso.org مراجعه کنید.

ITU

 اتحادیه ی بین المللی ارتباطات

ITU (اتحادیه ی بین المللی ارتباطات: International Telecommunication Union) آژانس ویژه ای در ایالات متحده است که ارتباطات بین المللی از جمله فرکانس های رادیو و تلویزیون، مشخصات مرتبط با تلفن و ماهواره، ساختار های شبکه و تعرفه های ارتباطات جهانی را تنظیم می کند. ITU ابتدا در سال 1865 در پاریس تشکیل و سپس در سال 1947 به ایالات متحده منتقل شد که در حال حاضر 191 کشور عضو این سازمان می باشد و از سیاست ها و استاندارد های ارائه شده ی آن استفاده می کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به www.itu.int مراجعه کنید.

ISOC

 انجمن اینترنت

ISOC (انجمن اینترنت: Internet Socitey) انجمنی متشکل از متخصصین است که در سال 1992 ایجاد و در راستای توسعه ی استاندارد های تکنیکی اینترنت در حال فعالیت می باشد. این انجمن دارای بیش از هزاران شرکت و متخصص عضو و 90 شعبه در سراسر جهان می باشد. گروه های مختلفی مانند IAB و IETF تحت سرپرستی ISOC در راستای تولید استاندارد های تکنیکی و ارتباطی در زمینه ی اینترنت در حال فعالیت می باشندکه برای دریافت دانش بیشتر در این خصوص می توان به آدرس www.isoc.org مراجعه کرد.

IANA و ICANN

IANA و ICANN

هر کامپیوتر عضو شبکه برای فعالیت نیاز به داشتن یک آدرس یکتا دارد. این موضوع در اینترنت، با توجه به گسترده بودن تعداد کامپیوتر ها و تبادل اطلاعات تمام آن ها در آنِ واحد بسیار مهم و ضروری است. به آدرس استفاده شده برای شناسایی کامپیوتر های عضو اینترنت و هر شبکه ی مبتنی بر TCP/IP آدرس (IP:Internet protocol) گفته می شود. سازمان های سراسر جهان برای اطمینان از این که هر دستگاه متصل به اینترنت دارای یک آدرس IP واحد باشد، به اجبار به سمت مدیریت متمرکز آدرس IP رفتند.

در ابتدا یک گروه غیر انتفاعی با نام IANA (مرجع اعداد واگذاری شده ی اینترنتی: Internet Assigned Numberd Authority) آدرس های IP را ثبت و نگهداری و چگونگی توزیع و تقسیم آن ها را تعیین می کرد. IANA در آغاز سال 1997 فعالیت های خود را با سه RIR (دفاتر اینترنت منطقه ای: Regional Internet Registries):

 • 1- American Registry for Numbers :ARIN
 • 2- Asia Pacific Network Information Center :APNIC
 • 3- Reseaux IP Europeens :RIPE

هم راستا کرد. RIR یک آژانس غیر انتفاعی است که آدرس های IP توزیع شده ی اختصاصی و عمومی را مدیریت می کند. پس از سال 1990، سازمان تجارت ایالات متحده تصمیم به مدیریت نام دامنه و آدرس های IP گرفت. این سازمان یک شرکت اختصاصی و غیر انتفاعی با نام ICANN (شرکت اینترنتی اعداد و نام های تخصیصی: Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) را تأسیس کرد. در حال حاضر ICANN مدیریت نام دامنه ها و آدرس های IP را بر عهده دارد.

به خاطر اینکه افراد و سازمان های غیر تجاری امکان دریافت مستقیم آدرس IP از RIR یا IANA را ندارد، این سازمان ها گروهی از آدرس ها را به ISP (خدمت دهنده ی اینترنتی: Internet Service Provider) اجازه داده اند تا به کمک این شرکت های تجاری کوچک بتوانند در سراسر دنیا امکان استفاده از اینترنت را برای همه مهیا کنند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص IANA و ICANN می توانید به آدرس های www.iana.org و www.icann.org مراجعه کنید.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
شاید شما هم این ضرب المثل را شنیده باشید که بهترین پلیس کسی است که دزد خوبی باشد. در اینترنت و شبکه نیز برای محافظت از کامپیوتر در مقابل هکرها تا زمانیکه شما با تمام ترفندهای نفوذگران آشنا نباشید نمی توانید به مقابله با آنها بپردازید. ما در اینجا گردهم اومدیم تا یادگیری های خودمون رو در زمینه ی هک و امنیت و شبکه به اشتراک بذاریم. لازم به ذکره که قصد ما آموزش خرابکاری و ایجاد رعب و وحشت نیست. هدف، تبادل اطلاعات و ایجاد بستری امن برای وبمستران برای بهبود امور خودشون و آموزش به علاقه مندان و طالبان این علم هست. ما رو از نظرات و انتقادات و حمایت های خود دریغ نفرمایید.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  دوست دارید از کدام یک از موضوعات زیر مطالب بیشتری گذاشته شود؟


  صفحات جداگانه
  آخرین اس ام اس های ارسالی

  اس ام اس های خود را برای ما بفرستید تا با نام شما در همین قسمت درج شود. نمایش و عدم نمایش یا نمایش قسمتی از شماره ی شما اختیاری است.


  شماره تلفن برای ارسال اس ام اس:

  50005193075098


  آخرین اس ام اس های ارسالی:

  شماره تلفن                            
  متن
  شماره تلفن                            
  متن
  شماره تلفن                            
  متن
  شماره تلفن                            
  متن
  شماره تلفن                            
  متن

  آمار سایت
 • کل مطالب : 38
 • کل نظرات : 3
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 3
 • آی پی امروز : 11
 • آی پی دیروز : 18
 • بازدید امروز : 38
 • باردید دیروز : 48
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 86
 • بازدید ماه : 1,384
 • بازدید سال : 1,384
 • بازدید کلی : 226,572